(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی موضوعات
  فیلترها
  زبان
  جستجو
  خبرخوان

  1400, آبان

  بازده وجوه سرمایه گذاری شده (ROIC) Return On Investing Capital چیست؟
  0 بازده وجوه سرمایه گذاری شده (ROIC) Return On Investing Capital چیست؟

  بازده سرمایه سرمایه گذاری شده (ROIC) چیست؟

  بازده وجوه سرمایه گذاری شده (ROIC) محاسبه ای است که برای ارزیابی کارایی شرکت در تخصیص سرمایه تحت کنترل خود به سرمایه گذاری های سودآور استفاده می شود. ROIC نشان می دهد که یک شرکت چقدر از سرمایه خود برای تولید سود استفاده می کند. مقایسه بازده وجوه سرمایه گذاری شده شرکت با میانگین موزون هزینه سرمایه (WACC) نشان می دهد که آیا بازده سرمایه گذاری شده به طور موثر استفاده می شود یا خیر.

  بازده وجوه سرمایه گذاری شده (ROIC) مقدار پولی است که شرکت به دست می آورد ...

  ارزش گذاری چیست ؟
  0 ارزش گذاری چیست ؟

  ارزش گذاری چیست؟

  ارزش یابی فرایند تحلیلی تعیین ارزش فعلی (یا پیش بینی شده) دارایی یا شرکت است. تکنیک های زیادی برای ارزیابی وجود دارد. یک تحلیلگر که برای یک شرکت ارزش قائل می شود ، به مدیریت کسب و کار ، ترکیب ساختار سرمایه آن ، چشم انداز درآمد آینده و ارزش بازار دارایی های آن ، از جمله معیارهای دیگر می پردازد.

  تجزیه و تحلیل بنیادی اغلب در ارزیابی استفاده می شود ، اگرچه ممکن است چندین روش دیگر مانند capital asset pricing model (CAPM) یا dividend discount model (DDM) استفاده شود.

  ارزش گذاری به ...

  4 عنصر اساسی ارزش سهام
  0 4 عنصر اساسی ارزش سهام

  سرمایه گذاری دارای چهار عنصر اساسی است که سرمایه گذاران برای تجزیه ارزش سهام استفاده می کنند. در این مقاله ، ما چهار نسبت مالی رایج را مورد بررسی قرار می دهیم

  -نسبت قیمت به ارزش دفتری (P/B)

  -نسبت قیمت به سود هر سهم (P/E)

  -نسبت رشد قیمت به درآمد (PEG)

  -بازده سود تقسیمی (Dividend Yield)

  و آنچه آنها می توانند در مورد سهام به شما بگویند. نسبت های مالی ابزارهای قدرتمندی برای کمک به جمع بندی صورت های مالی و سلامت یک شرکت است.

  P/E  P/B -  PEG -  و بازده سود تقسیمی چهار معیار متداول هستند که می تو...